+48 609-392-722 kontakt@damianhliwa.pl

Druga część, tak jak obiecywałem.

W tym przypadku możemy już nieco zaszaleć, ponieważ za 500zł można kupić konkretne rzeczy. Zacznijmy od tego, że niekiedy sam prezent koniecznie trzeba będzie skonsultować z potencjalnym obdarowanym, by nie było nieporozumień.

Bez zbędnego pitolenia

1. Klucz dynamometryczny

Ale nie ten Topeak’a za 60zł, tylko taki „lepszy”. Zacznijmy od tego, że w przypadku rowerów zazwyczaj pracujemy w granicach 3-5-20nm. Wyjątkiem są tutaj tarze hamulcowe, kaseta i suport w standardzie BSA, ale bezpiecznie będzie kupić klucz w przedziale 3-15nm. Takie zestawy, z końcówkami, można kupić już za 180zł. Za 320zł natomiast możemy sprawić klucz marki PRO, czyli Shimano:

Znalezione obrazy dla zapytania: klucz dynamometryczny pro
Źródło: Shimano.com

2. Wpisowe na wyścig etapowy

Wszyscy wiemy, że wpisowe to dopiero początek opłat w przypadku wyścigu etapowego (dalej mamy noclegi, zapasowy sprzęt, jedzenie itd.), ale prezent w postaci opłaconego wpisowego na Bike Adventure, Beskidy MTB Trophy, Ochotnica 4 Towers, Epicka Czwórka czy Sudety MTB Challenge to bardzo fajna propozycja.

Źródło: Bikeadventure.pl

3. Stojak serwisowy

Tutaj jednak trzeba liczyć się z tym, że jeżeli nasz szczęściarz mieszka w bloku, a jego partner/-ka nie podziela pasji – druga połówka może być niekoniecznie zadowolona z takiego prezentu.

Znalezione obrazy dla zapytania: stojak serwisowy do roweru
Źródło: rowerowy.com

Inną opcją jest stojak z uchwytem za ramę/sztycę podsiodłową:

Znalezione obrazy dla zapytania: stojak serwisowy do roweru
Źródło: sklep.biker-house.pl

4. Badania wydolnościowe lub BikeFitting

Znajomość swoich parametrów wytrzymałościowych czy profesjonalne ustawienie roweru przez specjalistę to coś, co może znacząco odmienić jakość i sposób, w jaki Twój kolarz podchodzi do jazdy na rowerze.

Znalezione obrazy dla zapytania: badania wydolnościowe
Źródło: Aktywer.pl

5. Pakiet premium do aplikacji treningowej.

Zakup licencji do Training Peaks na rok to koszt około 120 dolarów. Aplikacji, która – dla osoby lubiącej cyferki i wykresy – może stać się dodatkowym motywatorem do kolejnych jednostek treningowych.

Znalezione obrazy dla zapytania: training peaks
Źródło: trainingpeaks.com

6. Wyjazd na…

I tutaj dużo zależy od tego, jakiego kolarza chcesz obdarować. MTB? Zabierz go na Singletracki.
Szosowiec? Jedźcie w góry – Polskie, Czeskie, Włoskie, Francuskie…

Znalezione obrazy dla zapytania: singletrack
Źródło: 1enduro.pl


7. Voucher do sklepu

Tak po prostu. A obdarowana osoba już sama zdecyduje, na co wydać te pieniądze. Kask, nowe buty, zestaw narzędzi, nowe opony…