Kim jestem?

Na imię mi Damian i jestem kolarzem. Albo lubię siebie tak nazywać.

Moja przygoda z rowerem zaczęła się od zakupu MTB do dojeżdżania do pracy. Niedługo potem wystartowałem w swoich pierwszych wyścigach, zmieniłem rower i zacząłem „trenować” (tak mi się wtedy tylko wydawało).

Od tamtej pory wiele się zmieniło (głównie rowery), ale cały czas lubię to robić. Z większym lub mniejszym powodzeniem zaznaczam swoją obecność na lokalnych wyścigach szosowych oraz MTB. 

Jestem czynnym instruktorem Indoor Cycling, a od niedawna rozwijam się na ścieżce trenera kolarstwa.

Jestem w stanie pomóc przy bikefittingu – ustawieniu optymalnej pozycji na rowerze, pomóc w określeniu priorytetów startowych na sezon, ukierunkować ścieżkę rozwoju, a także (lub przede wszystkim) prowadzić zawodnika, by osiągał coraz lepsze rezultaty. Jednocześnie pokazując mu, że trenowanie w amatorskim wydaniu nie musi polegać na zajeżdżaniu się podczas każdego treningu.

Na co dzień możesz mnie spotkać podczas Kolarskich Czwartków na Torze Poznań, Wtorkowych Czasówek oraz podczas niektórych wyścigów w Wielkopolsce (DT4You Oborniki, któreś starty Solida), ponieważ od pewnego czasu staram się startować tylko w górach. Tam możemy zbić piątkę podczas Strefy MTB Sudety, Bike Adventure lub Beskidy MTB Trophy.